Samsung Galaxy A3 – najmniejszy przedstawiciel serii jest gotowy do walki o klienta

maj 31

Samsung Galaxy A3 – najmniejszy przedstawiciel serii jest gotowy do walki o klienta

Samsung zdążył nas już przyzwyczaić do częstego powiększania rodziny smartfonów z linii Galaxy, zatem styczniowa premiera serii A, nie była zbyt dużym zaskoczeniem. Niespodzianką była natomiast jakość wykonania nowych modeli, która znacząco przewyższa całą serię S.

 

Szlachetne pochodzenie

Modele Samsunga Galaxy A3, A5 i A7 są bezpośrednimi następcami Samsunga Galaxy Alpha – niezwykle bogato wyposażonego smartfonu, który miał stanowić realną konkurencję dla iPhone’a 6. O ile produkcja modelu Alpha szybko dobiegła końca, modele z serii A spotkały się z dobrym przyjęciem ze strony Klientów. Samsung A3 jest ich najmniejszym przedstawicielem, który ma podjąć walkę w przedziale cenowym do 1000 zł.

Wykonanie

Pod względem stylistycznym, model A3 dość wyraźnie nawiązuje do Galaxy Note 4. Obudowa została wykonana z materiałów wysokiej jakości – mamy tutaj szklany przód, metalowe krawędzie i tył, do produkcji którego użyty został matowy plastik. Smartfon świetnie leży w dłoni a wysoka jakość wykonania sprawia, że mamy wrażenie obcowania z produktem znacznie droższym.

Galaxy-A3-Specifications

Wyświetlacz

Galaxy A3 został wyposażony w 4,5 – calowy wyświetlacz Super AMOLED. Rozdzielczość na poziomie 540×960 px nie jest zbyt wysoka, jednak w codziennym użytkowaniu okazuje się wystarczająca. Jego jasność wynosi 450 cd/m2, co w zupełności wystarcza w pomieszczeniach, jednak na zewnątrz, zwłaszcza w warunkach dużego nasłonecznienia, jest już nieco gorzej.

Pamięć, procesor, bateria

Największą wadą Samsunga A3 jest mała pojemność pamięci RAM, która wynosi 1 GB. Co prawda system działa dość płynnie, jednak czasami zdarzają się irytujące opóźnienia. 64 – bitowy procesor ultramobilny (Qualcomm Snapdragon 410), okazuje się wystarczający. Niewymienny akumulator nie jest szczególnie pojemny (1900 mAh), ale czas pracy stoi na dobrym poziomie, a jego największą zaletą jest bardzo niska masa.

Dla kogo?

Samsung Galaxy A3 to propozycja dla osób, którym nie zależy na ponadprzeciętnej wydajności, a które szukają niedrogiego, lekkiego, poręcznego i doskonale wykonanego smartfonu, który nie będzie sprawiał wrażenia tandetnej zabawki. W tym przedziale cenowym, jest to doskonała propozycja.

Źródło zdjęć Samsung.com

wysw_A3

Warto przeczytać także:

Skomentuj

CommentLuv badge