Zbita szybka, jak to naprawić?

sty 09

Zbita szybka, jak to naprawić?

Najlepiej nie samemu. Problem zbitej szybki czy dotyku – jakkolwiek to nazywając – jest dość powszechny. Technologia nie stoi w miejscu i niestety, obecnie naprawa takiej usterki jest bardziej problematyczna, niż można to sobie wyobrazić. Niby wszystko dalej sprowadza się do rozklejenia i przyklejenia szybki czy dotyku. Jednak sposób przyklejenia diametralnie się zmienił.

Obecnie flagowe smartfony mają szybę przyklejaną po całości, a nie tak jak kiedyś, tylko wokół ekranu. Do profesjonalnej wymiany dotyku/szybki są potrzebne specjalne narzędzia – separator. W tym wszystkim chodzi o podgrzanie kleju, który w odpowiedniej temperaturze staje się niemalże płynny. Potem następuje rozklejenie całości.

Przykład wykorzystania separatora

Proces sklejania szyby z wyświetlaczem tj. modułem też nie jest prosty. Klei również trzeba podgrzać, a rodzajów kleju mamy dwa. W gruncie rzeczy w obu przypadkach nie da się zrobić tego w domowym zaciszu, oczywiście bez odpowiedniego sprzętu. W Internecie jest mnóstwo filmików instruktażowych. Problem jednak w tym, że przy takiej operacji bardzo łatwo jest uszkodzić wyświetlacz przy rozklejaniu szybki w takich modelach, jak Samsung Galaxy Galaxy SIII czy S4.

Wymiana samej szybki jest sporo tańsza. Głównie dlatego, że w razie upadku nowa jest tylko szyba. Cała reszta zostaje ta sama, czyli ramka, korpus, wyświetlacz. Często wymiana całego modułu (ekran + szyba) to wydatek rzędu 700 zł, a nawet więcej. Samą szybkę możemy wymienić już od stu kilkunastu złotych. Oczywiście wszystko zależy od modelu.

Wykaz telefonów, którymi możemy się zająć znajduje się w tutaj. Jeśli nie znajdziesz swojego modelu na liście, dzwoń lub mejluj.

Zachęcamy do obejrzenia albumu „uratowanych” przez nasz serwis telefonów bezpośrednio po wymianie samej szybki. – > KLIK

Lista telefonów, w których wymieniamy szybki:

Warto przeczytać także:

Skomentuj

CommentLuv badge