Wymiana szybki Samsung Galaxy S3 i9300 – Przestrzegamy !

lip 23

Wymiana szybki Samsung Galaxy S3 i9300 – Przestrzegamy !

Misja naszego bloga jest jasno określona w nagłówku, dzielimy się wiedzą z tematyki GSM. Tym razem chcemy podzielić się wiedzą dotyczącą usługi wymiany szybki, która od jakiegoś czasu jest pewną nowością na rynku usług serwisowych. Co za tym idzie powstało bardzo wiele filmów na YouTube, w których został zaprezentowany proces wymiany szybki głownie w telefonach Samsung Galaxy S3, dlatego wymieniliśmy ten model w tytule.

Wymiana szybki w taki sposób jest możliwa, jednak bardzo ryzykowna, z tego względu PRZESTRZEGAMY osoby, które nie miały wcześniej styczności z precyzyjnymi naprawami serwisowymi, aby nie próbowały dokonywać wymiany samej szybki. Zazwyczaj kończy się to uszkodzeniem wyświetlacza lub innej części telefonu, po czym koszt naprawy znacząco wzrasta. Zobaczcie sami:

Powyższy film prezentuje bardziej proces odklejania szybki niż całą wymianę z wykorzystaniem domowego sprzętu.

Ten filmik jest znacznie dłuższy i pokazuje cały proces wymiany z wykorzystaniem bardziej zaawansowanego sprzętu niż w pierwszym filmie. Jednak przejście przez cały proces nadal wymaga dużej wprawy i precyzji, stąd odradzamy wykonywanie takiej wymiany, jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w tego typu naprawach.

Wpis ten ma zapobiec sytuacji, z którymi spotkaliśmy się wielokrotnie, gdy klient po nieudanej próbie wymiany przychodzi z uszkodzonym wyświetlaczem i dotykiem. Uszkodzenie którejkolwiek z tych części wiąże się z wymianą całego modułu, ponieważ wyświetlacz oraz dotyk w większości smartfonów to jeden zespolony ze sobą element i nie ma możliwości wymiany ich oddzielnie. Znacznie tańszą alternatywą jest wymiana samej szybki, ale musi zostać wykonana poprawnie, aby w pełni korzystać z smartfonu.

Zachęcamy do obejrzenia albumu „uratowanych” przez nasz serwis telefonów bezpośrednio po wymianie samej szybki. – > KLIK

Warto przeczytać także:

8 komentarzy

  1. Osobiście rozkręcam, składam laptopy, komputery i naprawiam je, a wiem że z komórkami jest jeszcze gorzej z otwieraniem itd. o wiele delikatniejsze urządzenia co przez to idzie o wiele łatwiej je uszkodzić.

  2. Szczerze odradzam samodzielna wymiane szybki w S3, probowalem i mam teraz do wmiany caly wyswietlacz, z kwoty 50 zl naprawa wzrosla do 300 zalamac sie mozna :/

  3. Mariusz /

    Sranie w banie. Wymieniłem już kilkanaście szybek w telefonach, które pracują bez zarzutu, a jestem zwykłym operatorem koparki. Nie widzę tu nic trudnego, wystarczy cierpliwość i chwila wolnego czasu

  4. Szczerze ODRADZAM samodzielna wymianę szybki w S3, tak samo próbowałem i poszła szybka razem z wyświetlaczem. O dziwo wymieniałem sam w Galaxy Ace 2 szybkę, wymagało to rozkręcania smartfonu i bawienia się z tasiemkami, i to akurat się UDAŁO.
    A teraz S III nie warty jest wymiany ekranu, za taką cenę przy dopłacie całkiem dobre cacko można dostać :)

  5. Może masz pewną rękę i zdolności manualne, jednak nie każdy je ma. Pamiętaj, że niektóre sprzęty kosztują po kilka tyś. zł więc nie warto samemu ryzykować i lepiej oddać je w ręce fachowca.

Skomentuj

CommentLuv badge