Wygodne wysyłanie plików pomiędzy urządzeniami Android – Software Data Cable

maj 07

Wygodne wysyłanie plików pomiędzy urządzeniami Android – Software Data Cable

Przesyłanie plików z wykorzystaniem bluetooth jest łatwe i wygodne, ale problem pojawia się, gdy chcemy wysłać dużą ilość plików multimedialnych lub cały folder. W takim przypadku transfer plików będzie trwał długo i nie masz pewności, że wszystkie pliki zostaną poprawnie wysłane. Alternatywnym sposobem może być wykorzystanie karty pamięci lub kabla USB i zgranie plików przy pomocy komputera.

Mimo wszystko zastanawiało mnie czy jest możliwość szybkiego i wygodnego przesłania większej ilości plików lub całych folderów pomiędzy  urządzeniami z Androidem.

Software Data Cable to aplikacja, która eliminuje potrzebę korzystania z kabla USB do przesyłania większych plików. Jest szybka, darmowa, bezpieczna i nie ma wpływu na transmisje danych.

Jak udostępnić folder lub pliki ?

Krok 1. Ściągnij i zainstaluj „Software Data Cable” z Google Play.

Krok 2. Otwórz aplikacje na obu urządzeniach pomiędzy, którymi chcesz przesłać pliki.

Krok 3. W telefonie nadawcy kliknij na Join my friends > Create Direct Push Network >Enter your specific name > Ok. Wybierz dowolną nazwę swojej sieci.

Krok 4.  Na telefonie odbiorcy, kliknij Join my friends > Join Direct Push Network >Enter your specific name > Ok. Wybierz wcześniej stworzoną sieć

Krok 5. Urządzenie z Androidem zacznie poszukiwać sieci. Po kilku sekundach jej nazwa wyświetli się na liście.

Krok 6.  Kliknij na stworzoną sieć i na obu urządzeniach udziel zgody na połączenie. Jeżeli chcesz zapisać tą sieć to również zaznacz tą opcję.

Krok 7. To wystarczy, aby urządzenia zostały ze sobą połączone po przez bluetooth i bez problemu możesz dzielić się swoimi plikami z innymi urządzeniami.

received

Krok 8.  Aby to zrobić kliknij zakładkę Storage > naciśnij i przytrzymaj dowolny folder > przesuń folder do drugiego urządzenia.

storage

Krok 9. Odbiorca znajdzie pliki w zakładce „received”. Koniecznie przetestuj to aplikację !

Udało się ! Teraz możemy znacznie sprawniej udostępniać pliki, a nawet całe foldery pomiędzy urządzeniami z Androidem. To wszystko dzięki aplikacji „Software Data Cable”, którą można pobrać tutaj. Jeśli znasz jakieś inne, łatwiejsze sposoby na udostępnianie plików to podziel się informacją w komentarzach.

Warto przeczytać także:

    brak podobnych wpisów

Jeden komentarz

  1. Wygodne rozwiązanie, testowałem – działa.

Skomentuj

CommentLuv badge