Tryb nocny w Google Maps

sie 25

Tryb nocny w Google Maps

W czasach, gdy praktycznie każdy z nas ma smartfona, tradycyjne nawigacje samochodowe powoli odchodzą do lamusa. Wystarczy nasz telefon, Internet i mapy google, by bez problemu dojechać do celu. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia życie i minimalizuje ilość posiadanego przez nas sprzętu elektronicznego. Do tego jest wygodne, kompaktowe i ekonomiczne. Czego chcieć więcej? Może nowych możliwości? Naprzeciw wychodzi nam aktualizacja map google!

Zalety trybu nocnego

Google maps w roli nawigacji samochodowej sprawdzały się do tej pory dobrze, ale tylko w dzień. W nocy przez za duży kontrast i nasycone barwy raziły w oczy i negatywnie wpływały na komfort użytkowania. Dzięki nowej aktualizacji map google na Androida oraz iOS możemy bezpiecznie korzystać z aplikacji także w nocy. Jest to rewelacyjne udogodnienie dla kierowców, którzy muszą poruszać się samochodem po zmroku. Idealnie sprawdzi się także dla osób, które spędzają za kółkiem długie godziny- zadba o wygodę jazdy i nie rozproszy uwagi. Dzięki zastosowaniu specjalnej palety kolorów, która jest lepiej widoczna w mroku, tryb nocny jest bezpieczny i komfortowy dla kierowcy samochodu. Mały kontrast i podświetlenie nie męczy oczu oraz nie odciąga uwagi od drogi. Także zmiana białego tła na ciemniejsze zapobiega nadmiernemu obciążaniu wzroku i obniżeniu koncentracji co jest niezwykle istotne przy dłuższych trasach.

Jak działa tryb nocny?

Tryb nocny jest w pełni automatyczny. Włącza się samoistnie na podstawie zaprogramowanej pory dnia i zachodu słońca. Nie działa on za pomocą czujnika oświetlenia, więc niestety nie zareaguje na realne zmiany światła. Przy wjeździe do tunelu nic się nie zmieni, nastąpi to dopiero o odpowiedniej porze.

Google Maps przyszłością nawigacji

Przesadą nie będzie stwierdzenie, że google maps jest na bardzo dobrej drodze, by wyprzeć tradycyjne nawigacje samochodowe. Teraz gdy zostało zaktualizowane i spełnia swoje funkcje także nocą, pozostawia konkurentów daleko w tyle. Dla posiadaczy smartfonów to dobra wiadomość, dla producentów nawigacji samochodowych niekoniecznie. Co jak co, pozostaje nam się cieszyć z rozwoju map google i bez obaw z nich korzystać!

Warto przeczytać także:

2 komentarzy

  1. Ja osobiście używam mapy Here Drive na Windowsie, tam już taka możliwość była i muszę przyznać że jest to niezwykle istotne. Myślę ze Mapy Google są w porządku. Generalnie wszystko do tego dąży by telefony zastąpiły nawigacje, po co wozić ze sobą kilka sprzętów jak można mieć jeden :)

Skomentuj

CommentLuv badge