Samsung Galaxy S6 – czyli Koreańczycy łączą szkło i metal

mar 26

Samsung Galaxy S6 – czyli Koreańczycy łączą szkło i metal

W ofercie Samsunga pojawiły się dwa nowe urządzenia, do których Koreańczycy mocno się przyłożyli. Wcześniejsze próby „metalowych” telefonów był zapowiedzią tego, nad czym pracowano. Samsung zerwał z plastikiem ostatecznie i postawił na ekskluzywne materiały w swoim nowym flagowcu – metal i szkło.

Wszyscy zainteresowani tematem wiedzą, że wielu bojkotowało Samsunga za kurczowe trzymanie się plastiku w swoich flagowcach. Długo musieliśmy czekać, aż narzekania użytkowników zostaną wysłuchane i na odpowiednich szczeblach firmy zapadnie decyzja o wymianie plastiku na coś bardziej luksusowego. Okazało się, że Galaxy S6 jest zbudowany ze szkła i metalu. Od razu pojawiły się głosy, że nowy Samsung jest podobny do… iPhone’a. A jakże! Niestety, po części jest to prawda, ponieważ metalowa ramka przypomina tą zastosowaną w najnowszym smartfonie Apple’a.

Samsung Galaxy S6 edge

Nowy Samsung nie ma zdejmowalnej klapki i jeszcze przed premierą środowisko branżowe zastanawiało się, w jaki sposób Samsung rozwiąże zagwozdkę dotyczącą etui typu S View Cover. Udało się to zrobić i etui jest zakładane jak zwykły plastikowy case, a zamykane etui z okienkiem ewoluowało i plastikowa klapka imitując taflę szkła stała się półprzeźroczysta. Wygląda to bardzo ciekawie.

plastic-cover-inside-mainTelefony można już nabyć w systemie przedsprzedaży, a normalna sprzedaż ma się rozpocząć 17 kwietnia. Dla ciekawskich, od 8 kwietnia Galaxy S6 będzie można obejrzeć w salonach Samsung Brand Store.

A oto i ceny Galaxy S6 w wersji falt i z zagiętym ekranem:

  • Galaxy S6 32 GB – 2999 zł;
  • Galaxy S6 64 GB – 3399 zł;
  • Galaxy S6 128 GB – 3799 zł;
  • Galaxy S6 edge 32 GB – 3599 zł;
  • Galaxy S6 edge 64 GB – 3999 zł;
  • Galaxy S6 edge 128 GB – 4399 zł.

Warto przeczytać także:

Skomentuj

CommentLuv badge