Przydatne akcesoria do tabletów

mar 20

Przydatne akcesoria do tabletów

Rok 2012 był przełomowy dla sprzedaży tabletów w Polsce, sprzedaż wzrosła o kilkaset procent w porównaniu do ubiegłego roku i wynosiła ponad 800 tys. Przyczyną tego wzrostu z pewnością jest zwiększająca się ilość tabletów za 200-1000 zł dostępnych w ofertach producentów. Jest to także powód pojawiania się coraz bardziej interesujących akcesoriów do tabletów, które ochronią Twój tablet, zwiększą wygodę obsługi tego narzędzia lub umożliwią korzystanie z niego także podczas podróży samochodem. Poniżej kilka godnych uwagi akcesoriów…

 

Stojak pod tablet = wygodniejsze czytanie e-booków i oglądanie filmów

podstawka pod tabletJedną z bardzo przydatnych funkcji tabletu jest wykorzystanie go jako czytnika e-booków. Coraz więcej książek, poradników oraz ciekawych artykułów jest udostępnianych w formie elektronicznej, dzięki czemu możemy wszystkie interesujące nas materiały przechowywać w jednym urządzeniu. Aby czytanie było wygodniejsze pojawiło się akcesorium zwane podstawką, stojakiem na tablet, dzięki któremu możemy ustawić na przed sobą na stole, pić spokojnie kawę i nie używając rąk czytać wybraną książkę. Podstawka przyda się także, gdy chcemy komfortowo obejrzeć film, nie trzymając tabletu w rękach.

Stojak, który widzimy na zdjęciu wykonany jest z dobrej jakości plastiku i dedykowany jest do wszystkich tabletów o przekątnej ekranu od 7 do 10 cali. Jego konstrukcja umożliwia ustawienie go pod wieloma kontami, a gumowe wykończenia zapobiegają ślizganiu się urządzenia.

Klawiatura do tabletu = szybkie pisanie wiadomości

etui do tabletów 7 cali

Etui+ klawiatura do tabletów 7 cali

Mimo tego, że ekrany dotykowe są już na tyle czułe, że pisanie na nich nie sprawia większych problemów to nadal wiele osób woli pisać na zwykłej klawiaturze. W tym celu wymyślono różnego rodzaju akcesoria umożliwiające podłączenie klawiatury do tabletu za pomocą kabla np. USB, microUSB lub MiniUSB.  Bardzo ciekawym rozwiązaniem (widocznym na zdjęciu) jest połączenie etui i klawiatury. Zamknięty futerał wygląda jak piórnik lub duży notatnik, co czyni go przenośnym akcesorium ochronnym, które bez problemu przeniesiemy w torbie lub plecaku. Etui samo w sobie nie jest za ciężkie i wygodne w uchwycie. Tylna część etui jest wyposażona w podpórkę, która umożliwia nam ustawienie tabletu pod odpowiednim kontem, dzięki czemu możemy z niego korzystać jak z laptopa. Zapięcie etui jest na tyle solidne, że nie musimy obawiać się o przypadkowe wysunięcie tabletu. Futerał jest skórzany i ma czarny kolor, dzięki czemu prezentuje się elegancko. Po otworzeniu futerału naszym oczom ukaże się klawiatura wyposażona w 80 klawiszy w kolorze czarnym z białymi znakami. Część z nich ma dodatkową funkcję, którą możemy wykorzystać po wybraniu kombinacji wybranego klawisza z klawiszem ‚FN’, tak samo jak w laptopach. Klawiaturze można zarzucić jedynie nie wielkie klawisze, przez na początku możemy przypadkowo wystukiwać inne literki, jednak po chwili przyzwyczaimy się na tyle, że pisanie nie będzie sprawiało problemów, a na pewno będzie wygodniejsze niż na ekranie dotykowym.

 

Etui na tablet z ładną grafiką

saszetki_tablet_nowe

Kolejnym z akcesoriów, które warto mieć jest etui na tablet i w tym przypadku mamy naprawdę duży wybór. Na zdjęciu wyróżniam saszetki, które bardzo ładnie wyglądają, jednocześnie zapewniając należytą ochronę dla tabletu. Saszetki wykonane są z przyjemnego w dotyku, a do tego wytrzymałego materiału, który zapobiegnie pojawieniu się rys lub kurzu na tablecie. Każda z nich prezentuje inną kolorową grafikę min. saszetki z grafiką w kwiatki, etui z grafiką motocyklu, saszetka z zdjęciami Marilyn Monroe i wiele innych. Saszetki kompatybilne są z większością tabletów o przekątnej ekranu 7-8 cali.

Uchwyt samochodowy do tabletu – na długą podróż

uchwyt_tablet

Zastosowanie tego akcesorium może być różne. Pierwsze na myśl przychodzi wykorzystanie tabletu jako nawigacji, a do tego niezbędny będzie uchwyt samochodowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas utknięcia w korku włączyć sobie muzykę, a nawet film i urozmaicić sobie długie oczekiwanie, a do tego nie martwić się straconym czasem. Na zdjęciu prezentuje uniwersalny uchwyt do tabletu przyklejany do szyby. Rozpiętość ramion jest regulowana, więc taki uchwyt będzie pasował zarówno do tabletów 7 calowych jak i 10 calowych. Konstrukcja ramion zakłada ustawienie tabletu w pozycji horyzontalnej, jednak główka uchwytu obraca się o 360 stopni, a także 30 stopni przy regulacji góra i dół. Samo mocowanie robi dobre wrażenie, przyssawka jest duża i mocna, wystarczy zadbać o to, by przyssać ją porządnie za pierwszym razem i możemy być pewni, że tablet będzie przymocowany solidnie i nie wypadnie. Polecam wszystkim osobą, które dużo czasu spędzają podróżując samochodem.

 

Wszystkie wyżej wymienione akcesoria dostępne są w sklepie internetowym GlobalCentrumGSM.

 

 

Warto przeczytać także:

Skomentuj

CommentLuv badge