Nokia vs Samsung punkt należy się ….

mar 13

Nokia vs Samsung punkt należy się ….
Między użytkownikami telefonów komórkowych zdarzają się przepychanki na temat tego który telefon jest lepszy. Ja mogę porównywać ze sobą Nokię i Samsunga bo właśnie z takich telefonów korzystam. Analiza mogłaby być długa i wzbudzać wiele kontrowersji. Jednak w tym artykule porównam tylko jedną rzecz, po której ( z ciężkim sercem) będę musiał uznać wyższość… no właśnie zaraz zobaczymy jakiej marce :)

Nie wiem jak często potrzebny jest Wam internet jak go nie ma…. Tak są jeszcze miejsca gdzie nie ma darmowego internetu i nie można nawet skorzystać z niezabezpieczonej sieci jakiegoś tubylca który nie został poinformowany że sieć WIFI ma zasięg większy niż tylko jego skromne 60 metrowe mieszkanie ( zabrałem inteligencji, więc dodałem kilka m2 jego własnego „M”, żeby wyszło na zero). Co ciekawsze takie miejsca są nawet w najbardziej znanym nadmorskim kurorcie w Polsce (Sopocie). Jedno szczęście że wielu operatorów do abonamentu daje pakiet MB który można użyć na korzystanie z internetu i w dodatku jak się go przekroczy to wartość rachunku nie wzrasta proporcjonalnie do ilości ściągniętych MB – a nawet nie zmienia się :). No więc wiedząc że w miejscu w którym będę, nie ma darmowej sieci a mój laptop nie jest wyposażony w modem zabrałem ze sobą kabel microusb  aby użyć telefonu jako modemu. Na pierwszy ogień poszedł mój samsung S5660 Gio, dodam tylko że laptop naprawdę jest stary, posiada mało pamięci RAM i postawiony jest na nim Windows XP. Bardzo ucieszyła mnie informacja że urządzenie podłączone do komputera jest przez niego widziane, w między czasie wspaniały produkt Microsoftu grzecznie poinformował mnie że urządzenie może zadziałać szybciej co tym bardziej strawiło mi radość bo miało działać…. No i po chwili otrzymałem inny komunikat grzecznie informujący mnie że mój system nie posiada odpowiedniego sterownika ale oczywiście może go pobrać (HURRAAA!!!) szkoda tylko że z internetu o który przecież mi chodziło…. No ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony mam jeszcze „biznesową” Nokię E5, którą można połączyć tym samym kabelkiem. Więc do dzieła. I tutaj właściwie dobiega końca moja opowieść, bo ku memu zdziwieniu komputer po kilku klikach, masie komunikatów itp. Połączył się z internetem, bez zbędnych sterowników czy potrzeby użycia płyt instalacyjnych Windowsa.

I cóż ma dać ten wywód ? :), muszę przyznać że w tym momencie Nokia wygrała z Samsungiem, a wręcz znokautowała go i to w jednej Gołocie czy w jednej Wencie. Co lepsze zrobiła to na boisku Samsunga, bo połączenie nastąpiło na oryginalnym kablu właśnie tej marki. Chociaż przy porównaniu Noki z Samsungiem jestem zwolennikiem tej drugiej marki to w tym przypadku ukłony należą się Fińskiemu producentowi.

Warto przeczytać także:

Jeden komentarz

  1. Mam telefon marki samsung i jak chciałam go użyć jako modemu nie było żądnego problemu. Wydaje mi się, że dużo zależy od modelu telefonu http://www.samsung-mobi.pl/ oraz od ustawień laptopa bo wystarczy antywirus aby telefon nie współgrał z laptopem,pozdrawiam

Skomentuj

CommentLuv badge