Najlepsze funkcje Facebook Messengera, których prawdopodobnie nie używasz

sie 14

Najlepsze funkcje Facebook Messengera, których prawdopodobnie nie używasz

Wielu z Was pewnie zastanawiało się czemu Facebook stworzył dla swoich użytkowników osobną aplikację  do komunikowania się (Messenger). Wiele osób uważa, że nie było to konieczne. W tym artykule przedstawiam funkcje Messengera o których nie każdy wie i które sprawiają, że warto skorzystać z tego mobilnego komunikatora.


Zrób zdjęcie lub nagraj wideo wbudowaną kamerą/aparatem

zach

Robienie zdjęć lub nagrywanie filmów to żadna nowość. Jednak Messenger osadził taką możliwość w jednej z sekcji klawiatury. Dzięki czemu użytkownik nie musi opuszczać aplikacji, żeby zrobić zdjęcie i od razu wysłać je znajomemu. Można zrobić zdjęcie przednim lub tylnym aparatem w dowolnej chwili.

Wbudowana wyszukiwarka zdjęć (jeszcze nie dostępna w polskim messengerze)

image_search

Znalezienie zdjęć w Internecie, skopiowanie ich i udostępnienie innym jest czasochłonne i niezbyt wygodne na telefonie, gdy trzeba przeskakiwać pomiędzy aplikacjami. Facebook messenger udostępnia wbudowaną wyszukiwarkę zdjęć w sieci. Wystarczy wpisać poszukiwaną frazę, a pojawi się lista wyników graficznych. Wybierz jeden z nich i wyślij do adresata.

Zamiast korzystać z poczty głosowej wykorzystaj wiadomości głosowe w Messenger

record

Czasami zamiast wstukiwania wiadomości wolimy powiedzieć coś głośno. Messenger umożliwia wysyłanie wiadomości głosowych. Wybierz mikrofon z sekcji klawiatury i wciśnij czerwony przycisk, aby nagrać wiadomość głosową. Możesz także wykorzystać Messengera do dwukierunkowych połączeń głosowych.

Użyj grup do szybkiej komunikacji z większą ilością osób

facebook-messenger-100258172-medium

Masz grupę znajomych, z którymi co jakiś czas wspólnie spędzacie czas? albo drużynę, z którą trenujecie kilka razy w tygodniu i spędzacie także wspólnie czas wolny? Podziel ich na grupy i zamiast wysyłać wiadomość do każdego z osobna, wyślij za jednym razem do wszystkich. To świetna funkcja, która bardzo się przydaje.

Większość osób, które znasz prawdopodobnie używa Facebooka

Pomimo wielu zarzucanych mu wad w takich kwestiach jak prywatność, natrętne reklamy i osoba aplikacja do wiadomości mobilnych, facebook nadal jest najpopularniejszą siecią społecznościową i jeżeli chcesz mieć stały kontakt ze znajomymi to musisz go używać.

Warto przeczytać także:

Jeden komentarz

  1. Osobiście wole korzystać z aplikacji na kompie niż na komórce.

Skomentuj

CommentLuv badge