Jak wymienić baterię w telefonie Iphone 4 ?

maj 29

Jak wymienić baterię w telefonie Iphone 4 ?

Zdarza się tak, że po dłuższym czasie użytkowania dostrzegamy, że bateria trzyma coraz krócej albo tylnia obudowa telefonu mocno się nagrzewa. To są objawy, które wskazują na potrzebę wymiany baterii w iPhone. Taka wymiana nie jest skomplikowana, dlatego postaramy się w kilku krokach opisać jak to prawidłowo wykonać.

1. Wykręcamy śrubki

iphone 4 srubki (2)

Na początku należy odkręcić dwie śrubki, które znajdują się po bokach złącza dokującego telefonu. Konieczny do tego będzie śrubokręt 3,6mm lub w rozmiarze TS1 (np. Philips lub Pentalobe). Jest to zależne od tego jakie śrubki zainstalowano w naszym telefonie Apple. Takie śrubokręty bez problemu można dostać np. na portalach aukcyjnych.

2.Otwieramy obudowę

otwieranie obudowy iphone 4S

Gdy śruby są już poluzowane należy pchnąć tylną obudowę iPhone w kierunku jego górnej krawędzi. Wygodnie jest w tym celu użyć przyssawki, ale można też zrobić to po prostu kciukami.  W ramach ostrożności trzeba pamiętać, aby nie położyć telefonu wyświetlaczem do dołu na twardej powierzchni, a zastosować jakąś miękką podkładkę. Jest to ważne, ponieważ podczas tej wymiany, w niektórych czynnościach będziemy musieli użyć trochę siły, a na twardej nawierzchni moglibyśmy porysować ekran lub obudowę.

3. Usuwamy mocowanie baterii

wyjmowanie baterii 1

By usunąć baterie musimy wykręcić śrubę, która mocuje baterię i wyjąć wtyczkę.  Potem delikatnie odginamy srebrną taśmę do góry, w kierunku baterii. Tutaj trzeba zwrócić uwagę, by nie wygiąć czarnego elementu znajdującego się pod spodem.

 

 

Oryginalna bateria do Iphone 4. Kup teraz !

 

 

 

4. Wymiana baterii

iPhone-4S-battery-removal

Teraz najtrudniejsze zadanie: akumulator dosyć mocno siedzi w obudowie. Aby go wyciągnąć trzeba mocno pociągnąć za wcześniej wspomnianą taśmę oraz podważyć baterię. Najkorzystniej jest użyć do tego celu jakiegoś płaskiego narzędzia.Można wcześniej lekko podgrzać ścianki obudowy np. suszarką do włosów, aby lżej wydobywało się baterie . Jak już się nam uda zadbajmy o to, żeby pozostałości kleju w obudowie umożliwiły wcisnąć nową baterię w miejsce starej.

5. Czyszczenie i skręcanie

Korzystając z tego, że rozkręciliśmy obudowę, warto aby wyczyścić w środku telefon np. sprężonym powietrzem. Pokrywę obiektywu  można przetrzeć miękkim kawałkiem materiału. Następnie zamieszczamy nową baterię w obudowie i dociskamy tak, aby klej rozprowadził się po jej dolnej powierzchni. Na koniec ponownie podłączamy nową baterię do elektroniki telefonu oraz zabezpieczamy złącze przykręcając śrubkę. Pozostaje już tylko zamontować tylną obudowę.

Koniec

Skończone

 

Uwaga ! Samodzielna wymiana baterii powoduje utratę gwarancji producenta. Wymieniając baterię w GlobalGSM otrzymasz 3 miesięczną gwarancję na usługę serwisową oraz gwarancję na baterię.

 

Warto przeczytać także:

2 komentarzy

Trackbacks/Pingbacks

  1. Aktualizacja Google Chrome dla iOS - współdziałanie z innymi aplikacjami Google | Blog | GlobalCentrumGSM - [...] zainstalowanych na urządzeniu.  To znacznie zwiększa wygodę surfowania po internecie za pomocą smartfonu. Teraz możesz wybrać, czy dany link …

Skomentuj

CommentLuv badge