Jak dużą cześć Twojego telefonu zajmuje sam ekran ?

maj 16

Jak dużą cześć Twojego telefonu zajmuje sam ekran ?

Smartfony stają się coraz większe, a głównym tego powodem jest chęć upchnięcia ekranu o jeszcze większej przekątnej ekranu. Ekrany telefonów powoli doganiają wielkością tablety. W których modelach telefonów ekran stanowi największą część jego całości ?

W nowoczesnych telefonach ekran składa się zazwyczaj z wyświetlacza oraz ekranu dotykowego tworząc zespolony ze sobą moduł. Poniższa infografika uzasadnia również, czemu wymiana modułu w nowoczesnych telefonach jest tak kosztowna. Gdy taki moduł zajmuje od 50% do nawet 75% całego telefonu to nie ma co się dziwić, że wymiana takiego modułu może kosztować prawie tyle, co kupno nowego telefonu. Zdecydowanie tańszą alternatywą jest wymiana samej szybki, która jest możliwa głównie w telefonach Samsunga.

Wracając do infografiki, im telefon jest nowszy, tym ekran jest mniejszy, co potwierdza tendencję wzrostową ekranów w telefonach. Producenci dążą do tego, aby wykorzystać jak największą cześć przedniego panelu na ekran. Stąd w niektórych smartfonach nie ma już przycisków, które zastępują „wirtualne przyciski” obsługiwane po przez dotyk.

W których modelach ekran zajmuje największą część telefonów? Na czele LG G2, Samsung Note 3, LG G Pro…. zobaczcie sami… Jak myślicie ekrany telefonów będą coraz większe i przekroczą granicę 7 cali zarezerwowaną dla tabletów ?

infografika_ekran_do_calosc

Warto przeczytać także:

2 komentarzy

  1. Mnie zawsze się wydawało, że takie miejsce jest wymagane, aby przy upadku „istniała strefa zgniotu” dlatego mało telefonów ma wyświetlacz na całej powieżchni. – HTC wildfire s jest tego przykłądem – wytrzymuje naprawdę wysokie obciązenia.

  2. Karolina /

    Przerażające jest to, że niedługo telefon będzie wielkości tabletów..Wydaje mi się, że dodawanie kolejnych udziwnień jest zbędne, chociaż z drugiej strony, skoro technologia idzie do przodu, to dlaczego by tego nie wykorzystać :)

Skomentuj

CommentLuv badge