Jak dbać o telefon – niezbędne akcesoria

paź 20

Jak dbać o telefon – niezbędne akcesoria

Nie istnieje urządzenie elektroniczne, którego nie można zniszczyć. Nie inaczej jest z telefonami komórkowymi i smartfonami. W poniższym artykule doradzimy Wam jakie akcesoria pomogą Wam zabezpieczyć telefon przez uszkodzeniami. „Po co dbać o telefon, jeśli za rok wymienię na nowy?” – Po to, aby sprzedać stary telefon w dobrym stanie, dzięki temu zakup nowego mniej obciąży Twój budżet 😉

Dzisiejsze urządzenia przenośne, konstruowane głównie w technologii montażu powierzchniowego, są niezwykle odporne na wibracje i przeciążenia powstające np. podczas upadku z „rozsądnych” wysokości.

Pomimo, że producenci prześcigają się w wykorzystywaniu coraz to ciekawszych materiałów kompozytowych i stopów, nikt jeszcze nie wymyślił materiału niepodatnego na zużycie. Na telefonie komórkowym lub smartfonie z czasem pojawiają się mikrouszkodzenia w formie otarć, rys, a w katastrofalnych sytuacjach nawet pęknięcia i wgniecenia.

Dobre etui minimalizuje skutki upadku

Niezależnie od naszych starań, prędzej czy później telefon upadnie. Porządne etui na telefon, osłaniające znaczną powierzchnię urządzenia, ze szczególnym uwzględnieniem krawędzi, zabezpieczy obudowę przed wgnieceniem lub pęknięciem i dodatkowo zmniejszy wstrząs, absorbując energię uderzenia. Dobre etui na smartfona lub telefon komórkowy ma też tą zaletę, że działa antypoślizgowo, więc poprawia chwyt i stabilność urządzenia w dłoni.

Ekran twardy jak skała

Przed uszkodzeniami ekranu zabezpiecza w znacznym stopniu dodatkowe szkło hartowane. Pomimo, że fabrycznie ekran smartfona w droższych modelach jest wykonany z tafli szkła hartowanego, to dodatkowa warstwa ochronna zabezpieczy go przed niepożądanymi mikrorysami. W przypadku uderzenia ostrym przedmiotem, w pierwszej kolejności uszkodzeniu ulegnie szkło ochronne, pozostawiając ekran nietkniętym.

Ponadto przyklejenie hartowanego szkła na ekran jest banalnie proste, znacznie łatwiejsze niż przyklejenie zwykłych folii ochronnych. Szkło takie jest bardzo sztywne, więc łatwo je ułożyć i nie zostają pod nim pęcherzyki powietrza.

Jak jeszcze zapobiegać uszkodzeniom?

Pierwszą linią obrony przed uszkodzeniami, od zawsze pozostaje odpowiednia „higiena” użytkowania urządzenia. Nie trzymajmy smartfona w kieszeni razem z kluczami i innymi ostrymi przedmiotami oraz nie używajmy go jako łopatki do piasku dla dzieci. To ostatnie, trochę pół żartem, pół serio, ale zapiaszczone kieszenie potrafią poradzić sobie z każdym wyświetlaczem.

To podstawowe sposoby ochrony telefonu przed uszkodzeniami, jednak nadal wiele użytkowników smartfonów o nich zapomina. Szkoda, bo dbanie o telefon, a tak naprawdę o każdy sprzęt niesie ze sobą same korzyści.

Znasz inne sposoby, które pozwolą utrzymać telefon w nienaruszonym stanie ? Podziel się nim w komentarzu

Warto przeczytać także:

9 komentarzy

  1. Bez tych akcesoriów ochronnych szybko można uszkodzić obudowę lub wyświetlacz telefony, na pewno chronią a dodatkowo mogą dodać wyjątkowości smartfonowi.

  2. Dzięki artykułowi zacznę korzystać z tych akcesoriów

  3. Zgadzam się, ludzie twierdzą, że szkło hartowane im nie jest potrzebne do czasu, aż muszą zapłacić 500 zł za naprawę wyświetlacza, a mogli tylko 40 zł :). W każdym razie jest jeszcze jeden sposób na ochronę tj. ubezpieczenie, ale po pierwsze jest to comiesięczny wydatek, a po drugie ubezpieczyciele lubią oszukiwać, więc jak już się uprzemy i chcemy nasz telefon ubezpieczyć to warto popytać się kogoś kto już to zrobił i sprawdził. W każdym razie nie ma to jak dobre etui i szkło hartowane :).

  4. mehappy67 /

    Każdy z nas powinien dbać o telefon. Jak widzę, że któryś znajomy dopiero co kupuje nowy smartfon a po miesiącu on wygląda gorzej jak mój po roku… zastanawiam się czy nikt nie potrafi dbać o nowe rzeczy?

Skomentuj

CommentLuv badge