Google Translate tłumaczy obrazy w czasie rzeczywistym!

sie 08

Google Translate tłumaczy obrazy w czasie rzeczywistym!

Czy w przyszłości nie będziemy musieli uczyć się języków obcych? Nowa funkcja aplikacji Google Translate przybliża nas do takiej przyszłości. Już nie tylko można tłumaczyć tekst, dźwięk, ale także zdjęcia.

Tłumacz Google dotychczach pozwalał nam na szybkie tłumaczenie dowolnego tekstu. Obecnie jest to jeszcze prostsze, wystarczy wycelować aparat na tekst, który chcemy przetłumaczyć, zeskanować i tłumaczenie wybranego tekstu pojawia się w telefonie.

Najnowsza, duża aktualizacja Google pozwala na tłumaczenie tekstu w kolejnych 20 językach, w tym języku polskim. Oznacza to, że obecnie aplikacja obsługuje aż 37 języków. Robi wrażenie prawda ?

Google wykorzystuje zaawansowaną technologię OCR (optical charakter recognition), co pozwala skanować teksty napisane każdą czcionką, na dowolnej powierzchni. Cały czas jednak tłumaczeniom Google daleko do doskonałości. Mimo tego możemy być pewni, że aplikacja stale będzie rozwijana, potwierdzeniem tego jest, że przez rok w bazie tłumacza przybyło 100 milionów słów.

Zobaczcie jak Google Translate tłumaczy bazując na obrazach:

Jak widać już teraz aplikacja to ogromne ułatwienie dla osób, które nie znają języków. Dalsze poszerzanie bazy językowej oraz rozwijanie algorytmu aplikacji spowoduje, że z wykorzystaniem tłumacza Google znikną wszelkie bariery w komunikacji powodowane językiem.

Warto przeczytać także:

Skomentuj

CommentLuv badge