Co nowego w wyszukiwarce Safari iOS7

paź 07

Co nowego w wyszukiwarce Safari iOS7

Safari jest jedną z najważniejszych aplikacji w systemie iOS i nie powinno być to zaskoczeniem, że właśnie w tej aplikacji nastąpiła duża ilość zmian wraz z wprowadzeniem iOS7. Wyszukiwarka dedykowana dla urządzeń Apple w nowej odsłonie została między innymi wyposażona w pasek wyszukiwania ułatwiający dostęp do rozmaitych mediów społecznościowych, przycisk umożliwiający dodanie do Czytelni oraz wiele innych przycisków ułatwiających surfowanie po internecie i dzielenie się informacjami, takich jak: dodanie do ekranu początkowego, zakładki,kopiowanie oraz drukowanie.

Nowy wygląd zakładek

W iOS7 zobaczysz listę otwartych stron internetowych w zbiorczym widoku, każda ze stron jest wyraźnie widoczna, co ułatwia nawigowanie pomiędzy nimi. Jeżeli chcemy zamknąć jedną z przeglądanych zakładek wystarczy przesunąć ją poza ekran telefonu.

Zakładki Safari iOS7

Zakładki Safari iOS7

Udostępnione łącza

Z poziomu przeglądarki Safari możesz także podejrzeć co dzieję się na Twitterze. Widok „udostępnione łącza” zbiera wszystkie adresy URL z Twojej linii czasu w Twitterze wraz z nazwiskami autorów oraz ich komentarzami. Osobiście uważam to za mało przydatne, ponieważ wolę w tym celu używać po prostu aplikację Twitter.

2013-09-18 01-04-01-living7-safari

iOS7 oś czasu Twitter

Czytelnia

Bardzo przydatna opcja, dzięki której możemy zebrać interesujące nas artykuły w jednym miejscu i w wolnej chwili je przeczytać. Przewijanie artykułów jest bardzo płynne i użyteczne.

Czytelnia iOS7

Czytelnia iOS7

Wkrótce …Generator haseł oraz Pęk kluczy

Te funkcje nie są jeszcze dostępne w polskim iOS7, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni. Generator haseł zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo oraz wygodę korzystania z mobilnego internetu. W momencie, gdy użytkownik będzie chciał stworzyć nowe konto, Safari może wygenerować niepowtarzalne, bezpieczne hasło i od razu je zapamiętać. Dzięki tej funkcji chętniej podejmę decyzję o założeniu konta korzystając z telefonu, bo do tej pory wolałem taką czynność wykonać na komputerze.

iCloud Keychain, bo tak brzmi oryginalna nazwa tej funkcji, zapamiętuje ona nazwy Twoich kont, hasła oraz numery kart kredytowych, a Safari będzie je automatycznie wpisywać w pola logowania oraz podczas zakupów internetowych. Bezpieczeństwo danych zapewnia 256-bitowe szyfrowanie AES. Oczywiście korzystanie z iCloud Keychain jest opcjonalne i uruchomi się dopiero, gdy na to zezwolisz.

hasła iCloud iOS7

Wkrótce więcej informacji o iOS7. Zachęcam również do przyłączenia się do nowo powstałej społeczności Google+ iOS7 Polska.

 

Warto przeczytać także:

Skomentuj

CommentLuv badge