ClipBook – aplikacja, w której zapiszesz ulubione cytaty z książek

maj 24

ClipBook – aplikacja, w której zapiszesz ulubione cytaty z książek

ClipBook to świetna aplikacja,  dzięki której zgromadzicie ulubione cytaty z książek w jednym miejscu. Innymi słowy jest to wirtualny notes, który zawsze jest pod ręką (zakładając, że nosicie telefon cały czas przy sobie) i w każdej chwili można dodać do niego kolejny cytat lub przeczytać już te zgromadzone.

 

clipbook-iphone-2clipbook-iphone-3

W momencie, gdy zaczynasz czytać kolejną książkę, wystarczy utworzyć nowy katalog i zapisywać najciekawsze powiedzenia. Można je dodawać na dwa sposoby, wystukując na klawiaturze telefonu lub dodając zdjęcie wybranego fragmentu. Warto uwzględnić takie informację jak numer strony oraz położenie fragmentu na stronie, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć cytat bezpośrednio w książce. Aplikacja umożliwia importowanie danych do aplikacji Evernote, a co za tym idzie można dzielić się inspirującymi sentencjami ze znajomymi za pomocą Facebook oraz Twitter. Bardzo przydatną funkcją Evernote jest optyczne rozpoznawanie znaków, co pozwala na  przekształcenie zdjęcia cytatu na tekst. Jednakże ClipBook nie udostępnia tej funkcjonalności, więc jeśli chcemy edytować dodane cytaty to musimy wpisać je ręcznie.

Na koniec CYTUJE opinie użytkownika Diebunnydie:

I find this app useful. Great interface. Yes, you have to hand enter the book info to start but I’m ok with that one-time effort. I like having quotes captured and organized by book, and referenced by page number.

Linking to Evernote will also add value down the road for access and searchability.

An iPad version, and sync ability between would be great; but as this is an iPhone only app I am not removing stars since it doesn’t claim to have that feature now.

Cechy aplikacji:

  • Intuicyjne zapisywanie i organizowanie cytatów z książek
  • Udostępnianie wybranych fragmentów znajomym
  • Integracja z Evernote

W oparciu o artykuł :

http://ebookfriendly.com/2013/05/21/itunes-clipbook-app-lets-you-collect-favorite-quotes-from-print-books/

Warto przeczytać także:

Brak komentarzy

Trackbacks/Pingbacks

  1. Copy Translate – szybki i wygodny tłumacz (Android) | Blog | GlobalCentrumGSM - [...] oraz tablety coraz częściej wykorzystywane są także jako czytniki e-booków. Za pomocą odpowiednich aplikacji możemy czytać książki oraz artykuły …

Skomentuj

CommentLuv badge