Smartfony i problemy z bateriami. Jak sobie z tym radzić?

lip 02

Smartfony i problemy z bateriami. Jak sobie z tym radzić?

Smartfony to urządzenia bardzo funkcjonalne. Łączą one w sobie cechy telefonu komórkowego i mini-komputera, służąc nie tylko jako narzędzie do prowadzenia rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych, ale także jako urządzenia, za pomocą których można robić zdjęcia i nagrywać filmy, czy też korzystać z Internetu, systemu GPS, jak i licznych aplikacji w postaci programów i gier.

Postęp technologiczny w oferowanych przez te urządzenia funkcjach nie poszedł jednak w parze ze wzrostem wydajności znajdujących się w nich baterii. Wysoka częstotliwość korzystania z różnych opcji może tym samym skończyć się bowiem jego rozładowaniem nawet w ciągu jednego dnia. Rozładowanie się baterii smartfona poza domem, w przypadku braku dostępu do gniazdka elektrycznego, może przysporzyć wielu kłopotów. Aby ich uniknąć, warto jest zakupić powerbank.

Czym są powerbanki i na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup takich urządzeń do smartfonów?

Powerbank to nic innego jak przenośna ładowarka energii. We wbudowanej w to urządzenie baterii, po podłączeniu go do gniazdka, gromadzona jest energia elektryczna, która następnie za pomocą kabla USB, może być przekazana do dowolnego urządzenia przenośnego, takiego właśnie jak smartfona. Jest to możliwe w każdym miejscu, w którym nie ma bezpośredniego dostępu do prądu.

Decydując się na wybór powerbanku do ładowania smartfona, należy zwrócić uwagę na dwa ważne aspekty – moc wyjścia portu USB i pojemność baterii.

Jeśli chodzi o moc wyjścia portu USB, dobrze w tej kwestii sprawdzą się powerbanki o wskaźniku wyższym niż 0,5 A (ampera) – np. 1A, 1,5A czy 2A, które będą ładowały urządzenie szybciej, niż zużywa on energię. W kwestii pojemności baterii natomiast, najlepiej jest wybrać taki, którego bateria będzie miała większą pojemność od tej znajdującej się w ładowanym smartfonie i wahającej się zazwyczaj w granicach 2000-3000 mah. Zagwarantuje to zawsze pełne naładowanie baterii smartfona.
Jeśli będziemy ładować smartfona bardzo często, warto jest zakupić nawet nieco bardziej pojemny powerbank. Na rynku są dostępne modele powerbanków o pojemności baterii powyżej 10000 mah. Pozwalają one na 3-krotne lub nawet 4-krotne pełne naładowanie baterii smartfona.

Podejmując decyzję o wyborze powerbanku do swojego urządzenia, warto jest także zwrócić na jego opcje dodatkowe. Szczególnie przydatny może być wskaźnik LED określający stan naładowania urządzenia, jak i posiadanie przez dany powerbank systemu, który zabezpieczy go przed przegrzaniem i wystąpieniem zwarcia.

Warto przeczytać także:

Skomentuj

CommentLuv badge