Słuchawki Unitra SD-10 i SD-20

kwi 22

Słuchawki Unitra SD-10 i SD-20

W naszych punktach pojawiły się nowe słuchawki sygnowane marką UnitraSD-10 i SD-20. Są to dokanałowe słuchawki, które oferują bardzo przyzwoitą jakość dźwięku w przystępnej cenie. Słuchawki są niepozorne, ale po spędzeniu z nimi kilku minut można dostrzec ich jakość. Producent serwuje dwie serie słuchawek, których oznaczenie to SD-xx i SN-xx. SD są słuchawkami dokanałowymi, a linia SN jest dedykowana bardziej wymagającym słuchaczom. Mieliśmy do czynienia z dwoma tytułowymi modelami. Wrażenia? Są jak najbardziej pozytywne. 

Unitra jest firmą kojarzoną z pewnością przez starsze osoby, jej produkty były znane w poprzednim ustroju. Teraz marka ta wraca na rynek, chcąc dostosować się do obecnych trendów, zaprezentowała słuchawki, które poniekąd nawiązują do „tamtych czasów”, ale drugiej strony nie można o nich powiedzieć, że są brzydkie. Wręcz przeciwnie – mają prawo się podobać.

unitra sd-10 czerw 2

Pudełko słuchawek jest bardzo schludne i proste, nawiązując kartonu. Mnie kojarzy się z czasami PRL-u. Na opakowaniu znajdują się podstawowe i najbardziej potrzebne informacje – nazwa, model, dane techniczne (z tyłu) i slogan „born in Poland”. Chodzi o to, że słuchawki są projektowane w naszym kraju, ale ich produkcją zajmują się Chińczycy. Względy ekonomiczne, wiadomo. Największe firmy na świecie również zlecają produkowanie swoich urządzeń Chinom.

Unitra SD-10

Unitra SD-10 to najtańsze słuchawki, które zostały wycenione na 39 zł. Mają prostą budowę, a swoim kształtem przypominają tabletkę. Dostępne są w dwóch kolorach: szaro-czerwonym i srebrno-czarnym.

Unitra SD-20

Wyróżnikiem droższego modelu SD-20 jest jego drewniana obudowa. Słuchawki kosztują 45 zł i od tańszego wariantu wyróżnia się też impedancją na poziomie 32 Ω (SD-10 ma 16 Ω). Reszta parametrów jest wspólna dla obu modeli: przetwornik o średnicy 10 mm, pasmo przenoszenia – od 20 Hz do 20000 Hz, czułość – 95 dB. Producent udziela dwuletniej gwarancji.

Oba modele nie mają oznaczenia, która słuchawka jest lewa, a która prawa. Ich budowa jest jednak symetryczna i niezależnie od tego, którą słuchawkę umieścimy w uchu, będą one leżały jednakowo. Producent dorzuca zestaw gumek, w którym znajdziemy standardowe trzy rozmiary. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że bardzo dobrze izolują one od otoczenia, co może być niemałym zaskoczeniem. Trochę szkoda, że kabel jest bardzo cienki, a jack nie jest przymocowany do przewodu pod kątem 90 stopni. Musimy mieć jednak na uwadze, że mówmy o słuchawkach za mniej niż 50 zł. Warto wspomnieć, że słuchawki oferują mikrofon, który posiada przycisk do odbierania rozmów telefonicznych lub pauzowania muzyki. W naszych testach okazał się być kompatybilny z telefonami z systemem Android czy iOS. Ciężko było narzekać na jego jakość, przyzwoicie zbiera dźwięki.

Słuchawki mają sporą szansę, by zyskać sympatię klientów, chociażby przez sentyment do marki Unitra i jakości, jaką dostajemy w przystępnej cenie. Mam nadzieję, że firma nie poprzestanie tylko na tych słuchawkach.

unitra sd-10 czerw 1 unitra sd-20 1 unitra sd-20 2 unitra sd-10 blk 1 unitra sd-10 blk 2 unitra sd-10 blk 3

*Zdjęcia pochodzą ze strony producenta

Warto przeczytać także:

Skomentuj

CommentLuv badge